Телефоны для заказов: 098 47 33 849 , 050 728 01 06

Ремонт и обслуживание автомобилей.

Корзина:

Ваша корзина пуста
0 штук - $0.00
Главная » Статьи » Электрическая и топливная системы

Що таке EGR ? Рециркуляція відпрацьованих газів.

клапан EGR Renault

Рециркуляція відпрацьованих газів (EGR - Exhaust Gas Recirculation ) підвищує ефективність роботи двигуна , зменшує витрату палива , знижує « жорстку » роботу дизельного двигуна і детонацію в бензиновому двигуні. Система відома давно. На жаль , в її пристрої мало хто розбирався. Рециркуляцію при першій же можливості « нейтралізували » , погіршуючи експлуатаційні параметри автомобіля .
 
 
Для чого потрібна рециркуляція ?
 
Коли температура в камері згоряння стає дуже високою , кисень і азот в поданому в циліндри повітрі починають взаємодіяти один з одним і утворюють окису азоту. У бензиновому двигуні кисень потрібен для спалювання палива , а тепер його немає в достатній кількості , так як азот « вкрав » його. У результаті за неповного згоряння палива двигун втрачає частину потужності , викидаючи NOx і в надлишку CO і HC в атмосферу. Про паливну економічності говорити не доводиться.
 
як працює клапан EGR
 
Що робить клапан EGR ?
 
Клапан EGR , що є основою всієї системи , дозволяє частині відпрацьованих газів повернутися назад у впускний колектор і змішатися зі свіжим зарядом повітря . Кисень підвищує температуру горіння ( згадайте , наприклад , устаткування для киснево -ацетиленового зварювання ) , таким чином , за рахунок введення відпрацьованих газів (тобто штучного зменшення вмісту кисню у складі горючої суміші) відбувається зниження температури згоряння. Це призводить до зниження кількості кисню , що взаємодіє з азотом , таким чином , знизиться кількість NOx .
 
Рециркуляція відпрацьованих газів має й інші переваги . У бензинових двигунах вона знижує насосні втрати за рахунок зниження перепаду тиску на дросельній заслонці . Більш низькі температури згоряння запобігають детонації , тому може бути встановлено більш ранній момент запалювання , що забезпечить підвищення крутного моменту. У дизельних двигунах вона знижує «жорстку» роботу двигуна на холостому ходу , так як знижений вміст кисню знижує тиск згоряння.
 
Стратегія роботи клапана EGR.
 
Вона різна в залежності від типу двигуна. У дизельних двигунах клапан EGR відкривається на холостому ходу і забезпечує до 50 % впуску повітря . Оскільки навантаження двигуна збільшується , кількість EGR знижується до того рівня , при якому при повному навантаженні клапан EGR закривається. Він також закривається під час прогріву і на великій висоті над рівнем моря.
 
У бензинових двигунах клапан EGR закривається на холостому ходу і при повному моменті, що крутить , забезпечуючи лише 5-10% впуску повітря при низькій - середньому навантаженні .
 
Регулювання клапана EGR
 
Більшість систем мають замкнутий контур , а це вимагає певної зворотного зв'язку. Деякі клапани EGR регулюються електричним способом і оснащені датчиком положення , який передає сигнал в електронний блок управління ( ECM ) . Інші системи регулюються електропневматично , і зворотний зв'язок забезпечується за рахунок регулювання датчика масової витрати повітря , датчика абсолютного тиску у впускному колекторі ( MAP ) або датчика температури впускного повітря .
 
Найпоширеніша проблема пов'язана з відкладеннями вуглецю на пластині або гнізді клапана. Як правило , це викликано впусканням забрудненої суміші , що говорить про закупорцку вентиляційної системи картера двигуна; знос циліндрів або поршневих кілець двигуна; несправності зарядного турбоагрегату ( поворотною лопатки турбіни) ; високому рівні моторного масла; неефективному згорянні , при якому залишки нагару циркулюють через клапан EGR ; зносі форсунок , що знижує точність упорскування палива; інших проблемах , пов'язаних з несправностями витратоміра повітря , вакуумного насоса , трубопроводів і з'єднань. Несправності можуть виникати окремо, або в будь-яких комбінаціях один з одним.
 
поломки клапана egr
 
Симптоми.
 
Якщо клапан EGR засмічений , то при відкритті і закритті його буде заклинювати , або він буде повільно реагувати.
 
Якщо клапан заклинює при відкритті , то це призведе до неефективної роботи бензинового двигуна на холостому ходу , зниження потужності дизельного двигуна і утворення чорного диму на старих системах без витратоміра повітря .
 
Якщо клапан заклинює при закритті , то це призведе до дуже «жорсткої » роботі дизельного двигуна і неефективного витраті палива в бензинових двигунах. Якщо клапан повільно реагує , то проблеми стають менш очевидними , що призводить до несправностей , пов'язаних з роботою двигуна на холостому ходу і керованістю автомобіля в цілому.
 
У деяких випадках загориться лампа несправності ( MIL ), що вказує на несправність каталізатора.
 
Діагностика.
 
Завжди візуально проводьте огляд стану трубок , електричних роз'ємів і компонентів. Вакуумний насос допоможе вам привести в дію клапани EGR , які регулюються пневматично .
 
Ваше обладнання для сканування дасть вам всі необхідні дані , дозволить провести випробування приводу, а також виведе на дисплей оперативні ( робочі ) дані .
 
Відхилення в тиску впускного колектора і витраті повітря говорять про повільні реакції , а також про те , що при відкритті і закритті клапани EGR заклинюють . Однак для остаточних висновків необхідно провести дорожнє випробування.
 
Перевірте опір напруги і сигналів управління за допомогою мультиметра і осцилографа .
 
клапан egr peugeot
 
Заміна.
 
При заміні клапана EGR не забудьте прочистити всі прилеглі трубки. Якщо клапан покритий залишками нагару , то нагар заб'є всі трубки і роз'єми.
 
В іншому випадку можна отримати відмову в гарантійній заміні клапана.
 
Придбати клапан EGR в нашому магазині.
Категория: Электрическая и топливная системы | Добавил: Avto-bus (27.02.2014)
Просмотров: 8782 | Комментарии: 1
Всего комментариев: 0
avatar