Телефоны для заказов: 098 47 33 849 , 050 728 01 06

Ремонт и обслуживание автомобилей.

Корзина:

Ваша корзина пуста
0 штук - $0.00
Главная » Статьи » Тормозная система

Гальмівна система. Інструкція по встановленню .

УВАГА!
Пам'ятайте, що гальмівна система відповідає за Вашу безпеку та безпеку оточуючих, гальмівна система повинна встановлюватися ТІЛЬКИ кваліфікованими фахівцями, що володіють відповідними знаннями та навичками.
Будь-які самостійні зміни в цій системі, може поставити під загрозу вашу безпеку і позбавляє Вас права на гарантійний ремонт.
Кожна гальмівна система  проходить тестування на заводі , перевіряються всі основні характеристики системи, проводиться балансування і перевірка геометрії всіх деталей комплекту.
Важливі зауваження
Не використовуйте гальмівні рідини на основі силікону. Тільки високоякісні гальмівні рідини на основі етилен гліколю DOT 4, або DOT 5.1.
Не використовуйте бензин або мінеральні масла для протирання й очищення деталей гальмівної системи, так як ці речовини можуть пошкодити гумові ущільнювальні з'єднання.


Крок 1
Підніміть машину на домкраті і зніміть оригінальний супорт і гальмівні шланги.


Крок 2
На деяких автомобілях, гальмівний диск кріпиться до маточини болтами, які втоплені урівень в заглиблення на диску, використовуючи відповідний інструмент, необхідно викрутити ці болти і вивільнити диск, в гальмівній системі  ці болти більше не знадобляться.


Крок 3
Зніміть захисний кожух гальмівного диска.


Крок 4
Встановіть скобу кріплення супорта  і затягніть болти кріплення скоби динамометричним ключем, із зусиллям 60-65 Н * М. Скоби супортів СПРЯМОВАНІ, не плутайте ліву і праву скоби при установці.


Крок 5
Цей крок дуже важливий, необхідно очистити поверхню ступиці колеса від будь-яких забруднень, іржі, фарби та ін. Краще всього використовувати насадку щітку для дрилі зі сталевим ворсом.
ВАЖЛИВО!! Ні в якому разі не допускається фарбування поверхні маточини, а так само очищення її поверхні абразивними матеріалами (шкірками пр.).


Крок 6
Поверхня гальмівних дисків  покрита антикорозійним складом, тому перед установкою, диски необхідно вимити мильним розчином або знежирюючою  рідиною. Якщо цього не зробити, можлива поява сторонніх звуків при гальмуванні (вереск або скрип).


Крок 7
ДУЖЕ ВАЖЛИВО, гальмівні диски спрямовані, вони повинні бути встановлені так, щоб обертатися у зазначеному на зображенні напрямку.


Крок 8
Встановіть диски  у зібраному вигляді на маточину колеса. Використовуйте динамометричний ключ, затягніть болти маточини із зусиллям 25-35 Н * М.


Крок 9
Використовуючи індикатор годинникового типу, заміряйте відхилення гальмівного диска в горизонтальній площині. Відхилення не повинно перевищувати 0.06 мм. Якщо відхилення перевищує 0.06 мм, необхідно знову виконати дії зазначені у пункті 5. Всі поверхні кріплення диска повинні бути чистими. Якщо після даних дій биття не зменшилася, виконайте дії зазначені у п. 9.1. Якщо биття менш 0.06 мм, переходьте до п.10.
ВАЖЛИВО: Індикатор годинникового типу повинен бути закріплений на поворотному кулаці або скобі супорта!


Крок 9.1
Використовуючи індикатор годинникового типу, заміряйте відхилення поверхні маточини, биття не повинно перевищувати 0.02 мм, якщо відхилення перевищує 0.02мм, необхідно замінити підшипник маточини, або саму маточину на нову. Пам'ятайте, що биття гальмівного диска, буде перевищувати биття маточини, тому цей крок необхідно виконати особливо ретельно.


Крок 10
Використовуючи індикатор годинникового типу, виміряйте биття диска у вертикальній площині, биття не повинно перевищувати 0.15 мм. Якщо відхилення перевищує 0.15 мм, необхідно знову виконати дії зазначені у пункті 5. Всі поверхні кріплення диска повинні бути чистими. Якщо після даних дій биття не зменшилася, виконайте дії зазначені в п. 10.1 і 10.2. Якщо биття не перевищує 0.15 мм, переходьте до п.11.

 

Крок 10.1
Використовуючи індикатор годинникового типу, заміряйте биття маточини, биття не повинно перевищувати 0.05 мм, якщо відхилення перевищує 0.05мм, необхідно замінити підшипник маточини, або саму маточину на нову.

 

Крок 10.2
Даний крок необхідний щоб вісь маточини колеса збігалася з віссю гальмівного диска. Це допоможе знизити вертикальне коливання диска і запобігти вібрації при русі на швидкості. Для виконання  даної процедури знадобиться ФУМ стрічка (фторопластова стрічка для герметизації  водопровідних труб). Для початку, необхідно ретельно зачистити поверхню від іржі та інших забруднень (см крок 5), потім необхідно намотати стрічку на центральну вісь маточини (кількість витків залежить від товщини стрічки і величини вертикального відхилення диска.)
Крок 9 і 10 повинні бути виконані після кожного зняття й повторної установки диска
Якщо Крок 9 не був виконаний, або виконаний з порушенням технології, можливо появи биття при гальмуванні. Якщо Крок 10 не був виконаний, або виконаний з порушенням технології, можливо появи биття при русі на швидкості.

 

Крок 11
Одягніть супорт і переконайтеся що відстань між диском і супортом однакове з обох сторін. Якщо відстань відрізняється більше ніж на 1мм, виконайте п. 11.1 якщо різниця менше 1 мм. Переходьте до п. 12.

 

Крок 11.1
Вирівняти відстань між супортом і диском можна за допомогою регулювальних шайб, що входять в інсталяційний комплект, шайба встановлюється між скобою супорта і маточиною, має товщину 0.5мм.

 

Крок 12
Встановіть колодки в супорт, виміряйте відстань між колодкою і диском з обох сторін (тобто на скільки диск виступає за межі зони контакти колодок). В ідеалі має бути 2мм. Якщо різниця більше 2мм, або менш 1мм див. п. 12.1, якщо 2мм, приступайте до п. 13.

 

Крок 12.1
Використовуйте регулювальні шайби з інсталяційного набору, щоб відрегулювати супорт. Шайби встановлюються між скобою супорта і самим супортом. Потім див. п. 12.

 

Крок 13
Встановіть супорт, використовуючи болти з інсталяційного комплекту, болти повинні бути затягнуті динамометричним ключем із зусиллям 50-60 Н * М. Потім одягніть на супорт, скобу (див. Фото), вона необхідна, щоб запобігти появі шумів через переміщення колодок всередині супорта. Установку проводите згідно малюнку.

 

Крок 14
З'єднайте шланги  з оригінальними гальмівними лініями. З'єднувальний коннектор гальмівної системи  може не збігатися з гальмівними шлангами вашого автомобіля, тому допускається їх доопрацювання. Перехідники, що поставляються в комплекті, підходять не до всіх автомобілях, і повинні бути застосовані механіком по необхідності.

 


Крок 15
Встановіть шайби з обох сторін коннектора, і затягніть болт із зусиллям 20-25 Н * М.

 


Крок 16
У інсталяційний комплект  включені чотири кріплення для гальмівного шланга (2 довгих і 2 коротких). Рекомендований напрямок проходження гальмівних ліній таке ж, як у гальмівних шлангів, встановлених в заводських умовах. Механік може змінювати місце проходження гальмівних шлангів, але в цьому випадку необхідно переконатися, що гальмівні шланги не контактують з якими-небудь деталями автомобіля, ні при русі з постійною швидкістю, що не при гальмуванні. Так само необхідно перевірити, чи не чи контактують гальмівні шланги з деталями автомобіля, при крайніх положеннях керма. Так само необхідно переконатися, що колеса в своїх крайніх точках, після установки, не контактуватиме з шлангами гальмівної системи.
ВАЖЛИВО! Для запобігання вислизання шланга з його кріплення, рекомендується додатково закріплювати його стяжками.


Крок 17
Переконайтеся, що ніпелі для прокачування гальмівної системи розташовані на верхній частині супорта , далі необхідно прокачати гальмівну систему, щоб видалити всі залишки повітря їх неї. Для затягування болтів використовуйте ТІЛЬКИ динамометричні ключі, використання пневматичного інструменту, може викликати пошкодження алюмінієвої маточини гальмівного диска, або порушити баланс гальмівного диска і викликати вібрацію при русі або гальмуванні ...


ВАЖЛИВО! У разі необхідності встановлення проставок для колісних дисків, необхідно пам'ятати, що так само знадобляться подовжені  болти (шпильки), при монтажі колеса, шпилька або гайка повинна бути закручена не менше ніж на 8 оборотів! Якщо до моменту фіксації колеса, було зроблено менше 8 оборотів, знадобляться більш довгі болти (шпильки)


ПІСЛЯ ВСТАНОВЛЕННЯ гальмівного шланга
• Повністю прокачайте гальмівну систему, відповідно до рекомендацій заводу виробника Вашого автомобіля.
• Якщо в процесі прокачування, гальмівна рідина потрапила на гальмівний супорт, її потрібно видалити з супорта якнайшвидше, гальмівна рідина агресивна по відношенню до фарби і в результаті їх контакту, фарба може відшаруватися від супорта.
• Перевірте всі з'єднання гальмівної системи переконаєтеся у відсутності течі.
• Необхідно перевірити затягування всіх болтів і з'єднань ще раз.
Обкатка дисків і колодок
• Після установки завершення установки комплекту гальм його ОБОВ'ЯЗКОВО потрібно обкатати, перші 300 км пробігу потрібно уникати різких гальмувань, а так само гальмувань з великій швидкості. Правильна обкатка забезпечить заявлені характеристики і продовжить термін служби гальмівної системи.
• Якщо гальмування мало ефективно, і з'явилося відчуття, що педаль гальма пружинить, прокачайте гальмівну систему заново.
• Після обкатки переконайтеся, що диск і колодки контактують один з одним по всій поверхні, а так само в тому, що гальмівні диски не стосуються супортів.
• Рекомендується уникати наїздів на глибокі калюжі і натискання на педаль гальма з великою силою після зупинки автомобіля, особливо якщо цьому передувала активна їзда.
• Рекомендується проточка гальмівних дисків, перед установкою нового комплекту колодок, дана міра допоможе попередити биття гальмівних дисків.
• При заміні гальмівних колодок, для вдавлення поршнів використовуйте спеціальний інструмент, КАТЕГОРИЧНО забороняється вдавлювати поршні підручним інструментом з опорою на гальмівний диск, подібним чином можна пошкодити центральну алюмінієву маточину диска або гальмівні поршні супорта.
• При заміні гальмівних колодок рекомендується обробка поршнів очищає рідиною - Brake Cleaner
Можливі проблеми та їх усунення

 


1. Вібрація при гальмуванні


• Чи не правильна обкатка дисків і колодок.
• Помилка у виборі гальмівних колодок.
• Нерівномірний складу колодок.
• Знос гальмівного диска
• Знос осі маточини
• Гальмівний диск не відцентрований  по осі маточини.
• Люфти в сайлентблоках і кульових з'єднаннях підвіски автомобіля
Для виправлення необхідно:
Знову проробити операції зазначені у пунктах 9, 9.1, 10, 10.1, 10.2, а так само зробити діагностику підвіски автомобіля
Якщо на Вашому автомобілі, при легкому гальмуванні на швидкості 100-140 км / год, з'являється вібрація, яка пропадає при більш сильному натисканні на педаль гальма, то з упевненістю в 99% можна сказати що проблема в наступному:
Коли пробіг автомобіля перевищує 30000 км або коли вік машини перевищує 3 роки. Вам необхідно відвідати сервіс і дуже ретельно перевірити всі сайлентблоки, кульові опори важелів і рульову рейку на предмет люфтів. Перевірку необхідно здійснювати не тільки візуально і від руки, а й навантажуючи сайлентблоки спеціальним інструментом.


2. Шуми в гальмівній системі


Для гальмівних систем допускається легкий Крип. Це явище викликане застосуванням твердих і термостійких матеріалів в гальмівній системі.
Можливе застосування спеціальних рідин для очищення гальмівної системи.


3. Витік гальмівної рідини


При нормальній експлуатації, можлива поява невеликих масляних плям навколо штуцерів для прокачування гальм. Якщо витік сильна, то необхідно зняти і встановити штуцер заново.


Правила експлуатації
Всі деталі гальмівної системи повинні перевірятися регулярно, для того щоб забезпечити заявлені характеристики гальмівної системи і безпеку експлуатації. Міняйте витратні матеріали вчасно. Так само рекомендується чистка гальмівного супорта раз на 6 міс.
Гальмівні колодки
Якщо залишковий фрикційний шар менше 3мм.
Гальмівні диски
Регулярно перевіряйте гальмівні диски, у разі виявлення тріщин, або деформації, замініть їх.
Так само диски повинні бути замінені у разі, якщо знос диска досяг такого ступеня, що перестають бути видні насічки на ньому.

 

Гальмівні диски, дискові та барабанні гальмівні колодки до автомобілів марок Fiat , Peugeot , Renault , Mercedes , Volkswagen, Opel, Citroen, Ford Ви можете придбати в нашому магазині у м.Рівне www.zapchastin.net з відправкою по Україні без передоплати  .

 

 
Категория: Тормозная система | Добавил: Avto-bus (05.06.2013)
Просмотров: 5468
Всего комментариев: 0
avatar