Телефоны для заказов: 098 47 33 849 , 050 728 01 06

Ремонт и обслуживание автомобилей.

Корзина:

Ваша корзина пуста
0 штук - $0.00
Главная » Статьи » Подвеска, амортизация и рулевое управление

Чому виходять з ладу шарніри підвіски

 В кожному автомобілі є як мінімум кілька кульових шарнірів. Є вони як в рульовому управлінні (наприклад, шарніри рульових накінечників), так і в підвісці (кульові опори, шарніри стійок стабілізатора).

Запчастини шарові, накінечники та рульові тяги підвіски


 Змінюючи в черговий раз ці деталі, кожен з вас замислювався, чому одні шарніри служать багато десятків км, а інші ледь дотягують до першого десятка? Конструкція у всіх приблизно однакова, матеріали теж.

А якщо вам потрібні шарові опори, накінечники, рульові тяги та інші запчастини для Renault Trafic II (Рено Трафік), Opel Vivaro (Опель Віваро), Nissan Primastar (Нісан Прімастар).

 Ще одне спостереження - у стійок стабілізатора першими виходять з ладу нижні шарніри. Навантаження у них приблизно однакові, а виходять з ладу саме нижні.

 Третє спостереження - кермові накінечники виходять з ладу набагато рідше, ніж стійки стабілізатора, хоча умови їх роботи теж не з легких, а розміри шарнірів приблизно однакові.

 Так у чому ж справа? Народний досвід свідчить, що "живий пильник - живий і шарнір". Може, всьому виною ударні навантаження, що розбивають шарнір? Але, знявши пильовик зі стукаючого шарніра, бачимо зовсім іншу картину - шарнір гине не від ударів, а від корозії і абразивного зносу, викликаних попаданням води і дорожнього бруду. 

 Чи не правда, дивно? Пильник цілий, а шарнір іржавий. Перевіряючи плавність ходу кульового пальця у різних стійок, виявили велику різницю в герметичності з'єднання пильник-кульовий палець біля стійок різних фірм. При відхиленні пальця від вертикалі, у одних стійок шарнір залишався герметичним, у інших же з'являлася щілина, через яку і потрапляють в шарнір вода і пісок! Причина саме в цьому. І цим, до речі, пояснюється і те, що першим виходить з ладу нижній шарнір, він ближче до дороги, і першим приймає на себе весь дорожній бруд. Провалюється, припустимо, колесо в яму, палець шарніра нахиляється, і бруд засмоктується під пильник через щілину. У цьому причина того, що кермові накінечники ходять довше, ніж стійки стабілізатора. По-перше, кермові наконечники розташовані зазвичай вище від дороги, ніж стійки стабілізатора. По-друге, вони зазвичай звернені пальцем вниз, тобто накопичення води в шарнірі важче. У стійок же шарнір розташований горизонтально і вода залишається в пильнику.      По-третє, у рульових накінечників палець шарніра, як правило, конусний і без буртика, тому пильник додатково піджимається посадковою площиною поворотного кулака і не пропускає воду.

 Знаючи, що в шарнір потрапляють вода і бруд, можна:
 1) Додатково загерметизувати, це в будь-якому випадку скоротить надходження води і бруду.
 2) Додати побільше змащення, що теж збільшить ресурс.
 3) Періодично, наприклад раз на рік, робити ревізію підвіски, чистити і змащувати шарніри.

 Сподіваємося, що наші спостереження стануть в нагоді вам.

 

 

Категория: Подвеска, амортизация и рулевое управление | Добавил: Avto-bus (01.06.2016)
Просмотров: 958 | Теги: рульові тяги, шарові опори, запчастини, рено трафик, опель виваро, накінечники
Всего комментариев: 0
avatar