Телефоны для заказов: 098 47 33 849 , 050 728 01 06

Ремонт и обслуживание автомобилей.

Корзина:

Ваша корзина пуста
0 штук - $0.00
Главная » Статьи » Полезные советы и рекомендации водителям

Що і як можна вичислити за допомогою VIN-коду автомобіля

Будь-які, навіть з вигляду однакові автомобілі мають свою історію, деякі властиві тільки конкретному автомобілю особливості. Всі ці відмінності занесені в індивідуальний номер автомобіля , який називається VIN- кодом. За цим кодом можна визначити практично всю історію і походження саме цього автомобіля.

Що ж із себе представляє Ідентифікаційний номер VIN ( Vehicle Identification Number ) ?

Ідентифікаційний код автомобіля - це комбінація цифрових та буквених умовних позначень , що привласнюються з метою ідентифікації , яка є обов'язковим елементом маркування та є індивідуальною для кожного транспортного засобу протягом 30 років. Складається цей номер з 17 знаків . VIN має такі позначення: WMI , VDS , VIS .

vin підбір

Перші три символи VIN позначають міжнародний ідентифікаційний код виробника (WMI - World Manufacturer Identifier - всесвітній код виробника) , який дозволяє ідентифікувати виробника транспортного засобу і складається з трьох букв або букв і цифр.

Відповідно до ISO 3780 букви і цифри, які використовуються в перших двох знаках WMI , закріплює за країною і контролює міжнародне агентство - Товариство автомобільних інженерів (SAE ) , що працює під керівництвом Міжнародної організації зі стандартизації ( ISO).

Перший знак - це код географічної зони ( буква або цифра , яка позначає певну географічну зону) . наприклад:

від 1 до 5 - Північна Америка ;

від S до Z - Європа ;

від A до H - Африка ;

від J до R - Азія ;

6,7 - Країни Океанії ;

8,9,0 - Південна Америка.

Другий знак (код країни ) є буквою або цифрою , яка позначає країну в певній географічній зоні. У разі необхідності для позначення країни можуть використовуватися кілька знаків . Тільки комбінація першого і другого знаків гарантує однозначну ідентифікацію країни. наприклад:

від 10 до 19 - США ;

від 1A до 1Z - США ;

від 2A до 2W - Канада ;

від Зa до ЗW - Мексика ;

від W0 до W9 - Німеччина , Федеративна Республіка ;

від WA до WZ - Німеччина , Федеративна Республіка .

Третій знак є буквою або цифрою , яка встановлюється для виробника Національної організацією . Комбінація першого , другого і третього знаків забезпечує однозначну ідентифікацію виробника автомобіля - міжнародний ідентифікаційний код підприємства- виробника (WMI ) . Цифра 9 в якості третьої знака використовується Національними організаціями в тому випадку , коли потрібно характеризувати виробника , який випускає менш 500 автомобілів на рік.

Друга частина VIN - описова (VDS - Vehicle Description Section ) складається з шести знаків . Позиції 4-6 другій частині містять корисну інформацію тільки у машин , які йшли на американський ринок. Інші автомобіля мають на цьому місці « ZZZ ». Існує поширена помилка , що « ZZZ » означає повну оцинкування кузова автомобіля , але насправді це тільки заповнення порожніх місць , оскільки такі характеристики , які позначаються в VIN- кодах автомобілів американського виробництва , просто не позначаються в кодах авто інших країн - виробників. Букви I , O , Q в ідентифікаційних номерах кузовів не використовуються , оскільки їх легко змінити - наприклад , « I » на « 1 » , а « O » на « Q ».

Третя частина VIN - це вказівна частина ідентифікаційного номера ( VIS - Vehicle Indicator Section ) , яка складається з восьми знаків (цифр і букв ) , з яких останні чотири - тільки цифри . Перший знак VIS вказує код року виготовлення ТЗ , подальші знаки вказують порядковий номер ТЗ , присвоєний підприємством-виробником.

За виробником можуть закріплюватися кілька WMI , але один і той же номер забороняється закріплювати за іншим виробником автомобіля мінімум протягом 30 років з того моменту , як він перший раз був використаний попереднім ( перший ) виробником .

Маркування транспортних засобів поділяється на основне та додаткове. Основне маркування ТЗ та їх складових частин є обов'язковим і фіксується їх виробниками. У разі виготовлення ТЗ послідовно декількома підприємствами допустимо нанесення основний маркування ТЗ тільки виробником кінцевого виробу. Додаткове маркування рекомендоване і здійснюється як виробниками ТЗ , так і спеціалізованими підприємствами .

Основне маркування виконують на вантажних автомобілях , у тому числі спеціалізованих і спеціальних на їх шасі , тягачах з бортовою платформою , а також автомобілях багатоцільового призначення та спеціальних колісних шасі. Також маркуються легкові авто , в тому числі спеціалізовані та спеціальні на їх базі , вантажопасажирські , також , автобуси , у тому числі спеціалізовані та спеціальні на їх базі , тролейбуси , причепи та напівпричепи , автонавантажувачі , двигуни внутрішнього згоряння , мототранспортні засоби , шасі вантажних автомобілів , кабіни вантажних автомобілів , кузови легкових автомобілів , блоки двигунів внутрішнього згоряння.

Оскільки VIN- код унікальний для кожного автомобіля , дуже зручно , керуючись ним , відслідковувати історію автомобіля. На території США і Канади дві незалежні організації Carfax і AutoCheck збирають історію про автомобілі з різних джерел , ідентифікуючи автомобіль за допомогою його VIN- коду.

Тобто , купуючи автомобіль з США чи Канади , Ви , знаючи всього лише VIN -код автомобіля , можете дізнатися про ДТП , пошкодженнях і т.д. Поточне сервісне обслуговування , типи володіння , пробіг - все це та багато іншого можна дізнатися , знаючи лише VIN код автомобіля. Але , це стосується , нагадуємо , тільки автомобілів американського і канадського виробництва .

Якщо ж автомобіль зроблений, наприклад , в Європі, за VIN- коду можна дізнатися інформацію про дату випуску автомобіля , про його комплектації і багато іншого . Дані , зашифровані в коді різні в різних виробників , але , тим не менш , для кожної марки і моделі в цьому 17 -значному поєднанні букв і цифр можна знайти багато корисної інформації.

З кожним днем у світі купується все більше уживаних автомобілів із США і Канади. Покупці довіряють машинам , привезеним саме з цих країн , оскільки історію будь-якого автомобіля з США і Канади можна перевірити по базах даних Carfax і AutoCheck - там централізовано зберігається докладна інформація про кожному автомобілі . Для того щоб отримати всю історію автомобіля , Вам потрібно знати тільки VIN -код .

У бази заноситься інформація про власників , аварії , пожежі , стихійні лиха та багато іншого . Слід врахувати , що дані вносяться в ці бази по всіх машинам , випущені після 1981 року. Якщо довжина VIN- коду перевіряється автомобіля не дорівнює 17 знакам , то машина випущена раніше 1981 або можливо Ви його неправильно записали .

Перевірка vin -номера доступна не тільки для автомобілів американського виробництва , але і будь-яких інших автомобілів з ​​Японії , Європи та інших країн , хіба що дані будуть не настільки докладні .

Фірми , які містять бази даних Carfax і AutoCheck , дуже серйозно ставляться до достовірності інформації по автомобілям. Однак навіть при строгому американському підході можливі ситуації , коли деякі події не відображаються в одній з баз. Щоб отримати максимально повну інформацію по конкретній машині , слід пробити VIN як по базі Carfax , так і по Autocheck . У цьому випадку , Ви отримаєте самим точну характеристику автомобіля.

Перевірити VIN по будь-якій базі можна в режимі онлайн , що займе всього кілька хвилин. Є платні організації , які займаються розшифровкою більш докладно.

Підібрати запчастини по каталогам за допомогою VIN-коду допоможуть менеджери нашого магазину.

Категория: Полезные советы и рекомендации водителям | Добавил: vladd2 (18.02.2014)
Просмотров: 5950 | Комментарии: 2
Всего комментариев: 0
avatar