Телефоны для заказов: 098 47 33 849 , 050 728 01 06

Ремонт и обслуживание автомобилей.

Корзина:

Ваша корзина пуста
0 штук - $0.00
Главная » Статьи » Полезные советы и рекомендации водителям

Що робити, якщо раптово закінчилось пальне?

Тема могла б здатися простою , адже , здається - що тут складного - зупинити попутку і попросити трохи бензину. Насправді - все набагато складніше. Крім того , що сучасні водії рідко возять з собою каністри з паливом , злити бензин з бака попутки швидше за все не вийде!

А не вийде тому , що :
-конфігурації бензобаків і паливної системи в сучасних авто досить складні ;
-в сучасних авто біля горловини бензобака стоїть сітка , не пропускає сміття в бак. Ця ж сітка не дає можливості дістатися шлангом до палива.

Отже , якщо закінчився бензин , у водія буде кілька варіантів :
-спробувати зупинити авто дуже старої конструкції ;
-все-таки спробувати злити бензин у добросердих попутників ;
-заправитися підручними рідинами ;
-попроситься на буксир ;
-їхати за паливом на попутці .

Зупиняємо Жигулі

У конструкції старих моделей автомобілів ( Жигулі , etc ) - не передбачені ніякі захисні пристрої по шляху до палива . Тому , маючи під рукою шланг (який, до речі , не входить в стандартну комплектацію автомобіля , і його ще потрібно буде пошукати ) , цілком можна злити бензин з бензобака .

При цьому зливати потрібно в спеціальну ємність , тому як , переливаючи з бензобака в бензобак , не вдасться досягти різниці рівня , необхідної для перетікання палива. Та й оцінити кількість перекачаного палива - проблематично.


Плюси методу:
мінімальні трудовитрати

Мінуси методу:
Ймовірно , очікувати попутку з бензобаком необхідної конструкції доведеться довго.
Знадобиться шланг і ємність для палива.
Велика ймовірність , що авто харчується бензином А80 , в кращому випадку - А92 .

Зливаємо бензин у іномарки

Як уже говорилося, в заливній горловині бака сучасних авто розташована сітка , що не дозволяє шлангу досягти палива. Тим не менш, є «обхідні маневри».

1 . Шлангом.

Запірна сітка має отвори близько 4-6 мм діаметром . Якщо діаметр 4 мм - див. наступний пункт. А якщо 6 мм , то шланг діаметром 5-6 мм цілком через нього проходить. Для того щоб дістатися до палива буде потрібно шланг довжиною близько 3 м ( горловина бензобака може виявитися несподівано довгою) і трохи удачі.

Плюси методу:
Злити паливо з сучасних іномарок таки можна.

Мінуси методу:
Далеко не на всіх авто можлна застосувати цей метод , і спрогнозувати результат спроби неможливо.
Потрібен спеціальний шланг і ємність для палива.

2 . Бензонасосом .

У багатьох автомобілів під заднім сидінням розташований бензонасос. І технологія наступна: знімаємо задні сидіння , відкручуємо гайку паливного насоса і знімаємо його , качаємо паливо прямо з паливопроводу .

Як варіант: можна від'єднати шланг від рампи , закоротити реле бензонасоса , підставити ємність і включити запалювання . Варіанти з розрізанням паливопроводу у "донора" розглядати немає сенсу - на це вже точно ніхто не погодиться.

Плюси методу:
Плюс - той же , що й у попереднього маневру : злити паливо з сучасних іномарок таки можна.

Мінуси методу:
Навряд чи хто-небудь погодиться на таке знущання над своїм автомобілем. Потрібні слюсарні навички.

Заправляємося підручними рідинами

Всі чули про біопаливо . І , прямо скажемо , на біоетанолі ( а це суміш бензину і 30-40 % біоетанолу або , іншими словами , - спирту) автомобіль може проїхати деяку відстань навіть без перенастроювання блоку управління двигуном.

Але , так як бензину в баку вже немає , - в будь-якому придорожньому кафе або кіоску можна відшукати різні види етанолу. Звичайно ж , це один з крайніх і екстремальних для двигуна варіантів .


Найкраще буде використовувати чистий спирт , на другому місці - віскі і самогон , на третьому - горілка. Від якості пального та кількості в ньому домішок залежатиме те , як двигун переживе подібну заправку , але кілька кілометрів подолати вдасться.

Плюси методу:
Доступність і поширеність різних видів етанолу.
Можна подолати 10-20 км .

Мінуси методу:
Метод не можна застосувати для дизельних автомобілів.
Застосування методу загрожує подальшим промиванням всієї паливної системи .

Просимося на буксир

Зверніть увагу , що автомобілі з автоматичною коробкою перемикання передач , буксирувати не рекомендується (рідкісні винятки - відображені в сервісній книжці) .

Для буксирування авто з АКПП слід застосовувати , як мінімум , часткове розвантаження ведучої осі. У безвихідній ситуації , - для того , щоб зменшити руйнівні наслідки для коробки , - перемкніть селектор в нейтральне положення , а пересуватися можна на швидкості не більше 30 км / год на відстань не більше 40 км . Автомобілі з варіатором буксирувати взагалі не можна - тільки при частковій або повній погрузці . Тому доведеться викликати евакуатор.


Плюси методу:
мінімальні трудовитрати

Мінуси методу:
Може завдати шкоди АКПП або варіатору .
Евакуатор викликати - дорого.

Їдемо за паливом на попутці

Мабуть, кращий варіант в тому випадку , якщо злити бензин не вдалося , а машина з « автоматом» : ловимо попутку і їдемо до найближчої заправки , заливаємо паливо в каністру і на другий попутці (або на тій же , якщо вдасться домовитися ) їдемо назад.


Складність полягає навіть не в тому , що , наприклад , вночі , «ловити» машину буде вельми скрутно , а в тому , що для того щоб на заправці налили паливо - потрібна каністра . При чому каністра саме для палива , і бажано - металева . Працівники АЗС можуть проявити принциповість (яка абсолютно виправдана технікою безпеки) , і відмовитися наливати бензин в підручні ємності. Водночас , в магазинчику при заправці (звичайно, якщо він є) майже завжди можна знайти необхідну тару.

Плюси методу:
У бак буде залито саме те паливо , яке потрібно автомобілю .

Мінуси методу:
Не відомо - на якій відстані знаходиться найближча заправка.
Доведеться шукати відповідну каністру .

Підсумок

Слід уважно розраховувати і звертати увагу в тому числі і на рівень палива. Людям , схильним до забудькуватості і неуважності , порадимо постійно возити з собою каністру палива або шланг товщиною 6 мм і довжиною 3 м , а також набір інструментів.

Кращий же метод виходити зі складних ситуацій - це не потрапляти в них. Чого вам і бажаємо!

 
Купити елементи паливної системи в інтернет-магазині www.zapchastin.net
Категория: Полезные советы и рекомендации водителям | Добавил: Avto-bus (07.03.2014)
Просмотров: 3877
Всего комментариев: 0
avatar