Телефоны для заказов: 098 47 33 849 , 050 728 01 06

Ремонт и обслуживание автомобилей.

Корзина:

Ваша корзина пуста
0 штук - $0.00
Главная » Статьи » Полезные советы и рекомендации водителям

Вода в бензобаку. Звідки береться вода в бензобаку і як видалити воду з бензобаку.

Вода в бензобаку автомобіля може принести чимало лиха. Особливо для автомобілів з дизельними і інжекторними двигунами. Власне сам двигун воду переживе, а вийдуть з ладу або ПНВТ (паливний насос високого тиску), або система вприскування палива.
Особливо страшна вода в бензобаку взимку. Вода не змішується з бензином в спокійному стані і накопичується на дні бензобаку. Якщо водій полюбляє витрачати бензин до останньої краплі, то рано чи пізно вода потрапить в бензопровід. І там може просто замерзнути, перекривши шлях бензину. І іншого способу позбавитися від води (вірніше вже від льоду), інакше як поставити машину в теплий бокс, вже не буде. Причому знову ж таки, вода піде до двигуна, з можливими дуже неприємними наслідками . Водій же, думаючи, що це просто закінчився бензин, заллє його в бензобак і марно буде намагатися завести машину.


Як попередити потрапляння води в бензобак?


Вода в бензобак може потрапити, наприклад, в результаті конденсації вологи з повітря. Якщо автомобіліст любить їздити з мінімальним запасом палива, доливаючи при заправці по 10-15 літрів і тримає бак постійно напівпорожнім. При частій зміні погоди, особливо в міжсезоння, дуже просто можна потрапити в таку ситуацію, коли в бензобак потрапляє тепле вологе повітря з великим вмістом водяної пари. Пам'ятаєте ситуацію? Був повний бак, паливо витратили майже до нуля, під'їхали заправитися ... Відкриваємо кришку - п-шшшшш ... Пішло в бак атмосферне повітря. А заправляємо - наполовину. При зниженні температури волога конденсується і вже в рідкому вигляді опускається на дно бензобаку. А з нього випаруватися вона вже не може - бензин легше води, "вкриває " її і не дає випаровуватися. Отже, крапля за краплею в бензобаку починає збиратися вода ...


Тому для попередження скупчування води в бензобаку бажано тримати його максимально повним і дозаправлятися за зручної нагоди. Якщо дозволяє ситуація, уникайте заправлятися в особливо туманні дні з порожнім баком, наливаючи мінімум. Якщо вже заправляєтесь - лийте "під кришку", щоб майже повністю витіснити з бензобака вологе повітря.


Про "хитрих " господарів АЗС, які не проти збільшити обсяг продаваного палива шляхом додавання води навіть і говорити не хочеться. Уникайте "випадкових зв'язків ", користуйтеся перевіреними АЗС. При далеких поїздках краще взяти з собою каністру, ніж ризикувати.


Але як би власник не старався, в його бензобаку обов'язково є вода, хоч 50-100 грамів, але є. І як себе акуратно не веди, іноді бувають ситуації, коли сигнальна лампочка залишку палива загоряється, а до пристойної заправки ще не один десяток кілометрів ... Тому від води треба позбавлятися, особливо перед холодами.


А позбутися води в бензобаку досить просто. Вода, як я говорив, практично не змішується з бензином. Зате вона прекрасно змішується зі спиртом! Практично будь-яким, етиловим, метиловим, ізопропіловим ... Головне, щоб він не був вже розведеним. Втім, ступінь вмісту води в спирті легко перевірити його підпалюванням. Чистий спирт горить практично невидимим полум'ям. Тому щоб розчинити воду в бензобаку, необхідно залити в нього 200-500 мілілітрів чистого спирту. Змішавшись з водою спирт утворює суміш, за щільністю таку ж, як бензин. І ця суміш, по-перше, вже не замерзне, по-друге - без проблем для двигуна проходить всю паливну систему і згорає як звичайне паливо. Тим більше, її кількість мізерно мала, порівняно з бензином.


Таким чином, заливаючи в бензобак кожної осені по 0.2 літра спирту, ви гарантовано не будете мати проблем через воду в бензобаку.За матеріалами інтернету.
 

Категория: Полезные советы и рекомендации водителям | Добавил: Avto-bus (09.02.2010)
Просмотров: 5814
Всего комментариев: 0
avatar