Телефоны для заказов: 098 47 33 849 , 050 728 01 06

Ремонт и обслуживание автомобилей.

Корзина:

Ваша корзина пуста
0 штук - $0.00
Главная » Статьи » Полезные советы и рекомендации водителям

Водіння автомобіля на зимовій дорозі. Екстремальне водіння. Заноси. Корисні поради.

Якщо ви коли-небудь керували машиною в зимову пору року, то, напевно, потрапляли в ситуації, коли машина стає некерованою, її крутить і заносить. На жаль, такі інциденти можуть відбутися з будь-яким водієм, тому, корисно знати кілька «каскадерських» секретів, що представляють собою особливі способи керування автомобілем. На перший погляд може здатися, що способи не прості, однак, це не так. Єдина вимога від вас - тренування. І все вийде!


Автомобіль з переднім приводом.


Для початку поговоримо про автомобілі з переднім приводом, які є найбільш поширеними. Міркування більшості автомобілістів полягають в тому, що якщо їздити взимку, то перевагу треба віддавати саме таким машинам, так як передньопривідні автомобілі почувають себе впевнено як на прямій, так і в поворотах, а також практично не буксують. І це дійсно так! Автомобіль з переднім приводом володіє відмінною курсовою стійкістю, що надає водієві відчуття впевненості.


У той же час вся вага двигуна розподіляється на передні колеса, що сприяє хорошому зчеплення їх з дорогою. У ситуації, коли машина забуксувала, водій має в запасі великий резерв: при повороті провідних передніх коліс, завжди є шанс за щось зачепитися. Однак бувають випадки втрати керування машиною на зледенілому повороті, коли повороти керма водіям не приносять користі і машина котиться прямо. Як показує практика, непідготовлений водій починає ще сильніше крутити кермо і зрозумівши, що ситуація не поліпшується, різко давить по гальмах. Такі дії остаточно виводять ситуацію з-під контролю. Головна порада авто-асів - не кидати газ. Ця рада є вірним, але не єдиним для того, щоб повернути слухняність некерованого авто. Попробуем разобраться в них. Спробуємо розібратися в них.


Спочатку треба раз і назавжди запам'ятати просту істину, що у разі зносу передніх коліс єдиним методом повернення їх у робочий стан буде занос задньої осі автомобіля в сторону протилежну бажаного повороту. (Так званий «поліцейський розворот», коли автомобіль розвертається практично на місці навколо передньої осі.) Такий занос може бути викликаний різноманітними способами, які будуть залежати від швидкості руху машини. Якщо швидкість невелика, то вистачить на мить заблокувати задні колеса за допомогою обережного гальмування (легкого «посмикування» ручника або натискання на педаль гальма). Але в жодному разі не вимикайту газ. Краще навіть «піддати газку». Тут вам допоможе робота по педалям обома ногами. Але не як завжди, в парі «зчеплення - газ» або «зчеплення-гальмо», а саме «газ-гальмо».


Основна відмінність керованого ковзання автомобіля з переднім приводом від автомобіля із заднім приводом - колеса повинні бути завжди повернені в той бік, куди вам треба їхати, і в жодному разі не в іншу, як вчать у автошколах. Це аксіома, від якої при швидкості до 40-50 км / год можна відступити: нетривалий поворот керма в сторону заносу сприяє орієнтації автомобіля в необхідний напрям. Потім поступово додавайте газу, вирівнюючи автомобіль на дорогу.


Але якщо швидкість велика, то все треба робити навпаки. Для автомобілів з переднім приводом властивий занос задньої осі при різкому скидання газу з-за того, що передні колеса починають пригальмовувати двигуном або трансмісією, а задні обертаються вільно. Водій без досвіду лякається обмерзлого повороту і кидає педаль газу. Досвідчені водії в таких ситуаціях радять не кидати педаль газу. Однак правильний вихід - короткочасне скидання газу. Це змінить положення машини, і як тільки корму машини почне заносити, достатньо збільшити швидкість і ввійти в поворот. Уявіть тільки, що машину на пристойній швидкості починає заносити, але замість рятівного гальмування треба додавати швидкість!


Варто ще раз докладно описати правильні дії водія: при різкому зниженні швидкості відбувається знос задньої осі, в цей момент водій повинен вивернути кермо вбік виникає занесення і натиснути на педаль газу. Пам'ятайте, що ваш погляд повинен бути звернений виключно в той бік, куди вам треба їхати! Ніколи не дивіться в бік зносу автомобіля.


У ситуації, коли Ваш автомобіль \ "закрутило \", без роздумів дотримуйтесь пораді автогонщиків - гальмо і зчеплення в підлогу! Такі дії стабілізують і зупинять обертання автомобіля. Двигун не заглохне, тому Ви зможете швиденько від'їхати зі смуги зустрічного руху. Пам'ятайте, що якщо газ скинути різко, то машину може закрутити і на прямій ділянці дороги, якщо під колесами виявиться лід. Газ необхідно натискати і відпускати плавно і дозовано.


Запам'ятайте, що різких рухів кермом теж бути не повинно! Однак якщо занос стався, то треба діяти рішуче. Швидкість вирівнюючої реакції автомобіля безпосередньо залежить від різкості повороту керма в сторону заносу. Як тільки колеса машини вивернуться в бік заносу, негайно крутіть руль в інший бік, щоб не допустити ритмічного заносу з збільшеною амплітудою. Якщо є можливість, проведіть тренування на широкій зледенілій дорозі або полі. Спровокуйте занос, і якщо у вас вийде справитися з автомобілем - замети на дорозі вам не страшні!


Автомобіль із заднім приводом.


У зимовий період керування автомобілем з заднім приводом дуже відрізняється від керування автомобілем з переднім приводом. Деякі водії вважають, що правильно вибраний режим швидкості переміщення засніженою або зледенілою дорогою дозволить утримати автомобіль від заносу. Але це не зовсім так, поза сумнівом, чим менше швидкість, тим менше можливість занесення, але все таки в занесення машина може потрапити при різкому гальмуванні, скидання газу, а так само при розгоні або наборі швидкості. Занос може початися зовсім раптово. Основною відмінністю автомобілів з переднім приводом від автомобілів із заднім приводом є те, що задньопривідні авто входять в занесення звичайно задньою віссю. Це відбувається за рахунок того, що в передній частині машини, під капотом, розташований двигун, коробка передач, радіатор, та інші важливі механізми і блоки, а відповідно, задня частина значно легше, відповідно зчеплення задніх коліс з дорогою гірше. При наявності спеціальної підготовки, такі особливості задньопривідних автомобілів вигідно використовуються водіями і водіння на обледенілій дорозі не викликає ніяку небезпеку.

Відкриємо деякі секрети, як уникнути або виправити ситуацію, що склалася.


Найпоширеніша ситуація, коли машина входить в поворот на крижаній дорозі. Відбувається непокора рульовому керуванню, що виражається зносом передньої осі. Автомобіль не вписується в поворот, а продовжує рухатися прямо. Справитися з подібною проблемою можна тільки одним способом, направити знос передньої частини машини, у бік заносу задньої ведучої осі. Якщо занос стався на високій швидкості, то необхідно просто скинути газ, але тільки в той момент, коли передні колеса вже вивернуті у бік повороту, а автомобіль тримає дорогу, хоча б трохи.


При невисокій швидкості не варто пробувати виправити занесення, використовуючи робоче гальмо. Це призведе тільки до такої ситуації, коли занос виявиться ще більше. Так як передні колеса пригальмовують раніше задніх. Тут необхідно скористатися ручним гальмом. Можна, так само, різким, коротким рухом натиснути на педаль газу. Ця дія викличе пробуксовку задніх коліс. Однак, буде краще, якщо ви заздалегідь відробите на спеціальному майданчику таку дію, тому, що можна не розрахувавши власні навички та вміння відправити автомобіль у повний розворот. Можна так само, наприклад, виправити ситуацію за допомогою різкого відпускання зчеплення з одночасним пониженням передачі. Але тут теж присутні «підводні камені». Зад машины может начать опережать перед. Зад машини може почати випереджати перед. З усього вищесказаного робимо висновок: не варто чекати заносу на слизькій дорозі, слід уникнути його і використовуючи свої навички з водіння спровокувати, як це не дивно звучить, занос самостійно. Якщо у Вас не вийшло, і машина пішла в занесення, то Ваші дії повинні зводитися до того, що б різко повернути кермо у бік занесення і тут же вивернути його назад, так само одночасно скинути газ. Працювати руками слід швидко, не дочекавшись реакції автомобіля, для того, щоб уникнути дзеркального занесення, з ще більш значним кутом. Головне правило автомобіліста, ніколи не перевищувати швидкість на слизькій дорозі, а то може статися лихо. Подбайте про себе, своїх близьких і про інших учасників дорожнього руху.
Уникнути заосів простіше, керуючи автомобілем з автоматичною коробкою передач. У таких машинах двигун і ведучий задній міст, з'єднані між собою гідромуфтою, яка сприяє згладжуванню поштовхів і ривків трансмісії, що не допускає несподіваного повороту коліс, що викликає їх блокування у випадках, коли відбувається різка зміна положення педалі газу. Такий пристрій автомобіля допомагає згладжувати помилки допущені водієм, але відповідно в розумних межах. За наявності автоматичної коробки передач, так само необхідно дотримувати швидкісного режиму.


Примусове зниження передачі і перевищення швидкісного режиму частенько приводять до поломки автоматичної коробки або блокують ведучі колеса, що знову ж таки може привести до занесення. Сподіваємося, що кожен погодиться: всі перераховані вище поради зрозумілі і логічні, можливо, вже не одноразово відпрацьовані, мають у своїй основі елементарні фізичні закони, а отже, вони результативні. Але подумайте, чи варто стрімголов кидатися в бій, лише ознайомившись з цими рекомендаціями і маючи їх у паперовому варіанті в бардачку або на сусідньому сидінні. Скрізь необхідна практика. Знайдіть майданчик, що має слизьке покриття і починайте тренуватися, всі дії повинні бути відпрацьовані до автоматизму. Можна використовувати рух по колу, різко натиснути-відпустити педаль газу, а потім знову плавно додати тяги і в той же час з поворотом керма в сторону виникнення занесення і тримати, тримати машину в контрольованому русі по дузі. У цьому варіанті, якщо автомобіль рухається за годинниковою стрілкою, то передні колеса слід повернути ліворуч, а якщо проти, то відповідно в інший бік. Використовуйте цю вправу як тест. Хто не проїде таким способом ні одного повного кола, просто зобов'язаний їздити по зимових доріг надобережно. Ті, у кого вийшло протриматися більше двох кіл, можуть зайнятися відпрацюванням навичок керування на слизькій дорозі, мають всі шанси на перемогу над занесенням. 

Категория: Полезные советы и рекомендации водителям | Добавил: Avto-bus (09.02.2010)
Просмотров: 8868
Всего комментариев: 0
avatar